Porady Lekarza Stowarzyszenia

Druhny i druhowie.

Ciało nasze wątłe a z biegiem lat daje się odczuć jego coraz większą słabość. Dopada nas zmęczenie i różne choroby. Spróbujmy sobie nawzajem pomóc. Żyjemy dłużej, pracujmy dłużej i chcemy być dłużej sprawni w codziennym życiu. Mamy pomysł wzajemnego wsparcia.

Pierwszym naszym zamiarem jest akceptacja siebie, unikanie przekonania, że nie damy rady, że już na to nie ten czasu, że brakuje nam sił. Wręcz przeciwnie potrzebna nam mobilizacja i własna akceptacja - Uwierz w siebie, że możesz.

A więc do dzieła.

Co prawda mój apel o wspólna aktywność nie uzyskał dużej aprobaty, gdyż chętnych do ćwiczeń niewielu.

Z chętnymi zaczynamy od rehabilitacji domowej przed monitorem. Wydaje nam się, że łatwiej i wygodniej będzie poprawić sprawność na zajęciach on-line 2 x tygodniowo a później sprawdzić efekty na naszych górskich wycieczkach. Mniej skrępowania ćwiczeniami, nie jesteśmy zmuszeni wychodzić z domu w czasie złych warunków atmosferycznych, możemy ćwiczyć z domownikami. To będzie rodzinna mobilizacja. Pokonujemy wspólnie nasze słabości, Zajęcia będą prowadzone 2 X tygodniowo przez 45 MIN przez mgr. Rehabilitacji Grzegorza Pi Karolinę S. Koszt miesięczny 25 zł. Osoby zainteresowane podadzą swoje emaile, na które otrzymają na 10 min przed zajęciami link dostępu. Wymagany jest TEAMS lub inny komunikator wideo. Potrzebna będzie mata, taśma, handle i piłka

Pozostałych zachęcamy do ćwiczeń.

W dniach pomiędzy zajęciami ćwiczymy – dołączam prosty zestaw ćwiczeń domowych 10 – 20 min dziennie (oto pierwsze zestawy ćwiczeń).

Dobrej zabawy i skutecznych ćwiczeń.

Po pierwsze uwierz w siebie, że możesz.
Po drugie - rozpoczynamy ćwiczenia.
Na po trzecie i czwarte przyjdzie czas. Dozujemy emocje – a będzie ciekawie.

Czuwaj!

Bogdan Dudkowski lekarz SPH

 

zestaw 01

 

zestaw 02