Ludzie w naszym życiu przychodzą i odchodzą. Jedni są dłużej, a inni krócej. Prawdziwi przyjaciele nie odchodzą. Są z nami zawsze, wspierają w chwilach dobrych i złych. I nie ma słów na to żeby wystarczająco im podziękować za życzliwość i zrozumienie.

Z przyjemnością informujemy, że w szacownym gronie naszych Przyjaciół wyróżnionych Medalem Wdzięczności ZHP, znalazł się Prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Stołecznego Miasta Krakowa od roku 2002, Członek Honorowy SPH.

We wtorek, 16 kwietnia 2024 roku przedstawiciele SPH: hm. Danuta Noszka-Leśniewska, hm. Stanisław Piasecki i hm. Jerzy Klinik wspólnie z hm. Arturem Walkowiakiem, komendantem Krakowskiej Chorągwi ZHP spotkali się z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Bardzo miłym akcentem spotkania w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych było wręczenie Panu Jackowi Majchrowskiemu Medalu Wdzięczności ZHP – Harcerskiego Odznaczenia Honorowego – jako wyraz najwyższego uznania za wieloletnią pomoc oraz wsparcie krakowskiego Harcerstwa w jego pracy wychowawczej, co w przypadku włodarza Krakowa bardzo łatwo uzasadnić. Dobitnymi przykładami są: Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego w Krakowie otwarte we wrześniu 2023 r., wspaniale działający MDK Dom Harcerza z bazami wyjazdowymi w Olszanicy, Pieninach, czy działający nieprzerwanie od 1975 r. Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” im. Druhny W.M. Francuz. Pan Prezydent otrzymał także list gratulacyjny z okazji nadania najwyższego odznaczenia w ZHP, dla najbardziej zasłużonych sympatyków i Przyjaciół, pamiątkowy symbol duży Krzyż Harcerski oraz symboliczną wiązankę kwiatów.

Dalsza część spotkania toczyła się wokół tematyki harcerskiej. Nie brakowało miłych wspomnień. W czasie sympatycznej rozmowy hm. Artur Walkowiak i hm. Stanisław Piasecki przedstawili bieżące problemy działalności komendy chorągwi i stowarzyszenia. Pan Prezydent z zadowoleniem przyjął zaproszenie do udziału w obchodach 25-lecia działalności SPH.

 

 foto 02

foto 03

foto 04

foto 05

foto 06

Foto: P. Wojnarowski
Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa