Przyjacielu, jeśli będzie Ci dane żyć 100 lat, to ja chciałbym żyć 100 lat minus jeden dzień,
abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez Ciebie”

Alan Alexander Milne

 

Z niewielkim wyprzedzeniem czasowym, bo już 1 lutego 2024 roku, na zaproszenie hm. Jerzego Klinika w bratnim kręgu spotkali się seniorzy i przyjaciele związani z Hufcem ZHP Kraków–Podgórze. Z radością powitaliśmy wśród nas hm. Janusza Komorowskiego z najbliższymi – synową Izą i wnuczką Jagienką oraz hm. Lucynę Bielamowicz – instruktorkę b.Hufca Kraków–Grzegórzki i Kręgu Powsinogów Bieszczadzkich.

dzien mysli brateskiej 01

Gawędy hm. Jerzego Klinika o tradycji Dnia Myśli Braterskiej, hm. Lucyny Bielamowicz o przyjaźni przeplatały się z gamą niezapomnianych harcerskich piosenek i zuchowych pląsów w których rej wiódł gitarowy duet pwd. Katarzyna Hrynkiewicz – hm. Marcin Kowalik wspierany przez zuchmistrzynie: hm. Agatę Zacharską, hm. Marię Majkę i hm. Elżbietę Kwiatkowską. Było jak dawniej na zbiórkach i przy ogniskach…

dzien mysli brateskiej 02

Ze wzruszeniem i zadumą wspominaliśmy również tych, którzy jeszcze nie tak dawno byli wśród nas: hm. Tadeusza Moskala, hm. Krystynę Żurek–Kowalską, hm. Małgorzatę Szczepanik–Komorowską, hm. Marię Dyląg.

Plany Kręgu Seniorów Hufca Kraków–Podgórze i SPH na najbliższą i nieco dalszą przyszłość przedstawili hm. Jerzy Klinik i hm. Stanisław Piasecki – Prezes Zarządu SPH. Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się na uroczystym kominku z okazji promocji monografii „Hufiec Kraków–Grzegórzki w latach 1957–1972” – 24 lutego 1972 r. godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Blachnickiego 1.

dzien mysli brateskiej 03

dzien mysli brateskiej 04

dzien mysli brateskiej 05

dzien mysli brateskiej 06

dzien mysli brateskiej 07

Spotkanie zakończyło się smakowaniem różnego rodzaju słodkości. Był to niezapomniany wieczór dla wszystkich, którzy przybyli do lokalu Komendy Hufca ZHP Kraków-Podgórze. Dziękujemy!

Druhny, Druhowie i Przyjaciele SPH w Krakowie!

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzymy Wam wytrwałości w dążeniu do celu, przyjaźni i braterstwa na co dzień oraz spełnienia harcerskich marzeń.

CZUWAJ!

Zarząd i Komisja Rewizyjna

SHP w Krakowie