Jubileuszowy 10 Plebiscyt TADEK zakończył się 25 lutego br. uroczystą Galą, która jak wszystkie pozostałe odbyła się w Nowohuckim Centrum Kultury. Przychodzących witali organizatorzy, członkowie ZHP Komendy Chorągwi Krakowskiej. Wspaniała oprawa, znakomita frekwencja i wystrój sali widowiskowej, wprowadzone zmiany w programie były zapowiedzią wspaniałych przeżyć. Niecierpliwie oczekiwano ogłaszania wyników plebiscytu w każdej z 12 kategorii.

FOTO 01

Komendant Chorągwi Krakowskiej hm. Artur Walkowiak

Komendant Chorągwi Krakowskiej hm. Artur Walkowiak

Dostojnych gości i wszystkich zebranych powitał komendant Chorągwi hm. Artur Walkowiak. Obecni m.in. byli:  Łukasz Kmita- Wojewoda Małopolski, Bogusław Kośmider- Zastępca Prezydenta miasta Krakowa, hm. Martyna Kowacka- Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego, Polat Kizildag- Kierownik Oddziału Terenowego Biura ds. Reagowania Kryzysowego UNICEF w Krakowie, Zbigniew Grzyb- dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury, przedstawicieli Sponsorów i Patronów, licznej grupy przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie na czele z  Wiceprezesem hm. Wiesławem Wójcikiem.

 

,, Życie jest tylko wtedy coś warte i tylko wtedy daje radość, jeśli jest służbą.
Formy służby mogą być zmienne i ciągle dostosowywane do potrzeb życia."
Aleksander Kamiński

Najpierw zostały ogłoszone wyniki w nowej kategorii SŁUŻBA. Laureatami zostały hufce: Andrychów, Gorczański, Kraków Nowa Huta, Kraków Podgórze, Kraków Śródmieście, Nowy Sącz, Podkrakowski, Trzebinia, Wieliczka, oraz Drużyna Dworcowa.  Był to dowód uznania dla ogromnej pracy, zaangażowania i serca wielu harcerzy i instruktorów pomagających od początku wojny uciekinierom z Ukrainy.

Laureaci w kategorii SŁUŻBA, dziękuje pochylony Komendant Chorągwi, po prawej Polat Kizildag przedstawiciel Patrona

Laureaci w kategorii SŁUŻBA, dziękuje pochylony Komendant Chorągwi, po prawej Polat Kizildag przedstawiciel Patrona

Następnie tytułami laureatów w kategorii PARTNER wyróżnieni zostali:  pani Sylwia Brzozowicz-Kety, pan Grzegorz Pawiński-Andrychów, pan Krystian Stopka Fundacja Akuratna-Myślenice, Galeria Kazimierz-Podgórze,  Czanieckie Makarony sp Z O.O. – Andrychów,  

Wzrosły emocje- gdy owacyjnie przyjęty tytuł SUPERTADKA otrzymał Łukasz Kmita- Wojewoda Małopolski.

Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski laureat nagrody specjalnej - SUPERTADEK

Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski laureat nagrody specjalnej - SUPERTADEK

Następnie ogłaszano wyniki w pozostałych kategoriach. Nazwisko Laureatki w kategorii Drużynowy Zuchowy podał jej Patron - Zastępca Prezydenta m. Krakowa Bogusław Kośmider.  

Zastępca Prezydenta  m. Krakowa Bogusław Kośmider

Zastępca Prezydenta  m. Krakowa Bogusław Kośmider

W pozostałych kategoriach laureatami zostali:

Kategoria Laureat ZHP Hufiec
Drużynowy zuchowy pwd. Natalia Dudziak Kraków-Podgórze
Drużynowy harcerski pwd. Konrad Cierpicki Ziemi Wadowickiej
Drużynowy starszoharcerski pwd. Maja Gędłek Kraków-Podgórze
Drużynowy wędrowniczy hm. Ina Domider-Daciuk Andrychów
Komendant Szczepu hm. Dominika Moskal Kraków-Podgórze
Komendant Hufca phm. Karolina Szlachetka Myślenice
Inicjatywa programowa phm. Ewa Sobolewska Kraków- Nowa Huta
Kształcenie i praca z kadrą Hm. Mariola Korus Komenda Chorągwi
Finanse i zarzadzanie pwd. Maciej Włodarczyk Wieliczka
Senior hm. Barbara Kania Trzebinia

Nasze Stowarzyszenie ufundowało nagrody im. Druha hm. Zdzisława Trylskiego w kategorii Drużynowy Starszoharcerski oraz im. Druha hm. Stanisława Spólnika w kategorii Komendant Hufca. Obydwie nagrody w wysokości 1500 zł, Laureatkom wręczył hm. Wiesław Wójcik.  W swoim wystąpieniu przekazał zebranym gorące  pozdrowienia od hm. Danuty Noszki -Leśniewskiej – Prezesa SPH i członków Stowarzyszenia, których na dzisiejszej uroczystości reprezentowali:  hm. Magdalena Migacz Sekretarz Zarządu, trzech byłych komendantów Chorągwi Krakowskiej hm. Jerzy Klinik, hm. Paweł Grabka i hm. Mariusz Siudek, hm. Zofia Barus, hm. Lucyna Bielamowicz, hm. Janina Dworzak, hm. Anna Żurawel- Drwota, hm. Małgorzata Słowik, hm. Andrzej Słowik.

Z racji Jubileuszu 10 Gali na scenę pojawił się wielki, obdarzony okolicznościowym napisem i pióropuszem ognia tort. Do jego podzielenia zgodnie przystąpili komendanci Chorągwi: hm. Paweł Grabka, który  w roku 2013 zainicjował plebiscyt i galę, hm. Mariusz Siudek z rozmachem i pewnymi innowacjami je kontynuujący oraz aktualny komendant hm. Artur Walkowiak, którego działania dodały plebiscytowi i gali nowego blasku. A podzielony tort został skonsumowany przez wszystkich uczestników spotkania.  

Od lewej Mariusz Siudek, Paweł Grabka, Artur Walkowiak

Od lewej Mariusz Siudek, Paweł Grabka, Artur Walkowiak

Komendant Chorągwi wręczył podziękowania za niełatwa pracę członkom Kapituły 10 Plebiscytu. Stowarzyszenie reprezentowali tam hm. Zofia Barus i hm. Wiesław Wójcik. Podziękowania otrzymali również Partnerzy i Sponsorzy nagród w poszczególnych kategoriach.

8 przedstawicieli, 9 cio osobowej Kapituły Plebiscytu

8 przedstawicieli, 9 cio osobowej Kapituły Plebiscytu

Komendant Chorągwi hm. Artur Walkowiak docenił ogrom zaangażowania w przygotowanie i przeprowadzenie Plebiscytu i Gali przez członków Komendy Chorągwi 

Komenda Chorągwi Krakowskiej

Komenda Chorągwi Krakowskiej

oraz wielu instruktorów tworzących sprawnie działający zespół z hm. Mają Pawińską na czele.

Niezawodni współorganizatorzy. Podziękowania  od Komendanta odbiera hm. Maja Pawińska kierująca przebiegiem Plebiscytu i Gali

Niezawodni współorganizatorzy. Podziękowania  od Komendanta odbiera
hm. Maja Pawińska kierująca przebiegiem Plebiscytu i Gali

Trudno byłoby nie wspomnieć o  przygotowanych ,dodatkowych atrakcjach: wykazie laureatów wszystkich plebiscytów, poczęstunku, ściance obleganej przez liczne fotografujące się grupy .  Na zakończenie, tak udanej Gali, wystąpiła sympatyczna kapela Hanki Wójciak.

Kapela Hanki Wójciak

Kapela Hanki Wójciak

Serdecznie gratulujemy laureatom i nominowanym we wszystkich kategoriach. Dziękujemy Instruktorom za ich systematyczną całoroczną a często wieloletnią działalność na rzecz zuchów i harcerzy. To właśnie Wam, w działaniu, bliska jest myśl Aleksandra Kamińskiego „Nie w tym jest wart człowiek, co przemyślał i co przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie”.

Gratulujemy Druhowi Komendantowi i całemu zespołowi, który pod Jego kierunkiem tak znakomicie przygotował i przeprowadził zarówno Plebiscyt, jak i Galę w roku 2023.

Czuwaj !

Zarząd SPH w Krakowie

Tekst hm. Wiesław Wójcik
Zdjęcia: pwd. Karolina Głuszczak,  pwd. Jakb Brzeski,
dh Bartłomiej Kołaczek, pwd. Jacek Nowak
zamieszczone dzięki uprzejmości ZHP KCH Krakowskiej