sph 78x100

POMAGAMY UKRAINIE

Druhny i Druhowie z harcerskiego szlaku,

Ukraina walczy!

Z pewnością każdy z nas zrobił i robi dużo, aby pomóc. To zatem tylko kolejna przestrzeń harcerskiej służby. Wystarczy na kilka minut przyjść na dworzec PKP w Krakowie, aby przekonać się, jak ona jest POTRZEBNA. Setki kobiet i dzieci, przez 24 godziny na dobę, czekają na kolejny transport lub miejsce zakwaterowania. Są przerażeni, zmęczeni, głodni… Trudno powstrzymać łzy… Można nakarmić, podać gorącą herbatę, czasem przytulić.

Możemy pomóc i im, i harcerzom pełniącym tam służbę.

Co możemy:

  • przygotować w domu kanapki z własnych produktów i dostarczyć na dworzec (o jakiejkolwiek porze dnia i nocy!). Pamiętajmy także o najmłodszych: soczki z rurkami,  danonki z tubki, banany, itp. są bardzo, bardzo potrzebne.
  • przyjść na zaplecze punktu harcerzy z Krakowskiej Komendy Chorągwi i przygotowywać kanapki z produktów dostarczonych przez ofiarodawców (o jakiejkolwiek porze dnia i nocy!)
  • pomóc w służbie informacyjnej (zaprowadzić do kasy biletowej, sprawdzić rozkład jazdy, pokazać drogę, itp.). Nasz poziom języka rosyjskiego jest absolutnie wystarczający! 

Szczegóły:

Punkt kanapkowy i informacyjny Chorągwi Krakowskiej znajduje się w pasażu handlowym między 3 a 4 peronem po stronie kas biletowych. Wystarczy przyjść, przynieść kanapki, zgłosić się do pomocy, o jakiejkolwiek porze dnia i nocy, w jakimkolwiek wymiarze czasowym!

W razie dodatkowych pytań dzwoń:

hm. Zofia Barus 692 090 359

hm. Anna Żurawel-Drwota 605 330 842

hm. Maryla Kania 514 643 520

Kolejna prośba:

  1. Córka kierowniczki biura turystycznego z Matką z Truskawca pilnie potrzebuje wynająć mieszkanie w Krakowie. Może ktoś z Was wie o jakimś lokalu. Popytajcie, proszę.
  2. Rodzina 5-osobowa z okolic Doniecka przybyła do Krakowa w dniu 24.02.2022 roku pilnie potrzebuje wynająć mieszkanie.

Łączymy harcerskie pozdrowienia

CZUWAJ!

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa  w Krakowie