Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Kraków 2000-2015

autorzy: hm. Andrzej Gaczorek, hm. Stanisław Piasecki, hm. Wiesław Wójcik

Działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie to także kronika życia wielu ludzi, świadectwo istnienia i działania. Kiedy patrzymy wstecz na minione piętnaście lat, zadajemy sobie pytanie, jak opisać je w kilkunastu zdaniach? Co było ważne, co mniej istotne? Co pozostanie w naszych wspomnieniach, a co będą pamiętać co, którzy przyjdą po nas?

Otrzymujecie publikację, w której znajdziecie teksty będące opisem wybranych, naszym zdaniem ważnych wydarzeń. Pamięć ludzka jest słaba, ulotna i zawodna, a fakty, z którymi nie mamy na co dzień do czynienia, bezpowrotnie giną w niepamięci. Jest ona również krótka, a to, co utrwalone np. na papierze, zostaje na dłużej ku pamięci, dla potomnych. Ku pamięci tych, którzy nie szczędząc swojego czasu, trudzili się dla innych.

Nasze opracowanie nie pretenduje do roli wyczerpującej monografii Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie. Jest raczej przyczynkiem do jej opracowania w przyszłości. Uważny czytelnik być może znajdzie w nim nieścisłości. Jednak redagując niniejszą publikację zdecydowaliśmy, że nawet jeśli Uczestnicy wydarzeń inaczej pamiętają lub interpretują jakieś zdarzenia, to tak właśnie ma być. Ich ewentualne uwagi będą bardzo cennym uzupełnieniem niniejszego opracowania.

Życzymy interesującej lektury.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

Zespół Redakcyjny

tytuł Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Kraków 2000-2015
autor Andrzej Gaczorek, Stanisław Piasecki, Wiesław Wójcik
wydawca Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie
rok wydania 2020
ilość stron 191
format B5
oprawa miękka