Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Kraków 2000-2020

autorzy: hm. Andrzej Gaczorek, hm. Stanisław Piasecki, hm. Wiesław Wójcik

15 stycznia 2020 r. minie dwadzieścia lat od dnia, w którym nakreślono zadania do planu pracy Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa i powołani Zarząd tymczasowy na czele którego stanął hm. Tadeusz Prokopiuk.

Dwadzieścia lat minęło szybko. I choć to dopiero dwadzieścia lat przyszedł czas na podsumowanie społecznego ruchu przyjaciół i sympatyków harcerstwa, w którym wiodąco rolę pełnią instruktorzy harcerscy i zuchowi.

Na swoim koncie Stowarzyszenie zgromadziło już całkiem spory dorobek na który składają się między innymi: Harcerskie Spotkanie „Po latach”, Akcja „Jubilat”, wyróżnienia dla najlepszych w Chorągwi Krakowskiej ZHP: drużynowego – nagroda im. hm. Zdzisława Trylskiego oraz hufcowego – nagroda im. hm. Stanisława Spólnika, zainteresowanie losem seniorów – byłych instruktorów harcerskich komend, chorągwi i hufców. Poza tym Stowarzyszenie jest organizatorem licznych imprez integracyjnych: wycieczek krajowych i zagranicznych, spotkań z piosenką, kursów komputerowych, szkoleń i obozów żeglarskich.

Niniejsza praca jest kontynuacją i uzupełnieniem wydanego wcześniej opracowania Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Kraków. 2000-2015. Ma ona na celu utrwalenie faktów z życia Stowarzyszenia oraz pamięci o osobach, które w różny sposób zasłużyły się dla Ruchu Przyjaciół Harcerstwa i Harcerstwa w Krakowie i Małopolsce w minionym okresie.

Dziękujemy wszystkim dzięki zaangażowaniu których powstało niniejsze opracowanie.

Życzymy interesującej lektury.

Czuwaj!

Zespół Redakcyjny

tytuł Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Kraków 2000-2020
autor Andrzej Gaczorek, Stanisław Piasecki, Wiesław Wójcik
wydawca Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie
rok wydania 2020
ilość stron 382
format B5
oprawa miękka