1.   Dobosz Teresa
2.   Dobosz Władysław
3.   Kmiecik Andrzej
4.   Migacz Magdalena
5.   Piasecka Anna
6.   Piasecki Stanisław
7.   Poniedziałek Krzysztof
8.   Rywczak Kazimierz
9.   Rywczak Lidia
10. Rywczak Małgorzata
11. Rywczak Paweł
12. Rywczak Piotr
13. Tomal Anna
14. Twardowska-Białek Małgorzata
15. Wywiał Krystyna

Wspaniali Gospodarze przygotowali spotkanie profesjonalnie. Począwszy od jadła, napitków, a skończywszy na przygotowaniu ogniska. Uczestników Obozu serdecznie powitał Komendant Obozu, Druh hm. Stanisław Piasecki. O rozpalenia watry poprosił Druhnę Lidię i Druha Kazimierza. Piosenki: „Płonie ognisko i szumią knieje” , „Nasz Polski lesie” oraz „Stare namioty” to dobry początek wspólnego ogniska.

„Jasno płonie watra w lesie …. „

„Jasno płonie watra w lesie …. „

Następnie Druh Komendant serdecznie podziękował wszystkim tym, którzy zaangażowali się w logistyczne przygotowanie i przeprowadzenie obozu, w szczególności:

  • Druhnie hm Magdalenie Migacz (Kwatermistrzyni Obozu) za pomoc w jego zorganizowaniu oraz wzorowe prowadzenie obozowych finansów, łącznie z terminowym rozliczeniem,
  • Druhnie hm Danucie Noszce-Leśniewskiej (Z-cy Komendanta Obozu) za pomoc w jego prowadzeniu,
  • Druhnie Romanie Malerko-Kszyk – za opiekę medyczną,
  • Druhowi hm Krzysztofowi Poniedziałkowi - za wykonanie pieczątki obozowej,
  • Druhnie Małgorzacie Rywczak - za pełnienie funkcji tłumaczki,
  • Druhnie Lidii i Druhowi Kazimierzowi Rywczakom - za ufundowanie medali dla zwycięzców obozowego Turnieju Brydża Sportowego

Słowa uznania i podziękowania Druh Komendant skierował również do uczestników obozu, dziękując Im za dyscyplinę, punktualność i stworzenie na obozie rodzinnej wręcz atmosfery.

Następnie Druh Kazimierz Rywczak zaproponował krótki przerywnik – 10-cio minutowy spacer do Podgórek pod Figurę „ Matki Boskiej w Skałkach”. Mieliśmy okazję wspólnego odmówienia „Wieczne odpoczywanie …” za zmarłych Harcerzy i Instruktorów.

Figura „Matki Boskiej w Skałkach” w Podgórkach (na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego).

Figura „Matki Boskiej w Skałkach” w Podgórkach (na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego).

Po powrocie, w części oficjalnej spotkania, Komendant Obozu, Druh hm Stanisław Piasecki wręczył obecnym pamiątkowe Dyplomy Uczestnictwa w Obozie, płytki CD ze zdjęciami obozowymi oraz koperty z pieczątką obozową.

Dyplomy bardzo się wszystkim podobały

Dyplomy bardzo się wszystkim podobały

Nadszedł czas na kolejne piosenki : „Obozowe Tango” oraz „Gdybym miał gitarę” i ocenę obozu przez uczestników. Ocena była jednomyślna – Obóz WZOROWY Kategoria WZOROWA. Wszyscy zgodnie stwierdzili – w roku 2015 ponownie pojadą na obóz do Chorwacji. Uczestnicy podziękowali Komendantowi Obozu, Druhowi hm. Stanisławowi Piaseckiemu oraz z dużym zaangażowaniem i zadowoleniem zaśpiewali dla Niego piosenkę „Komendancie, Wodzu nasz”. Zrobiło się bardzo uczuciowo, i nastrojowo. Odżyły wspomnienia. Przez chwilę powróciliśmy do pięknych, spędzonych wspólnie chwil.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na część kulinarno – towarzyską, czyli pałaszowanie smakołyków , lampkę chorwackiego wina i wspominanie pięknych obozowych chwil. W bogatym menu były m. in.: karczek, kiełbasa i boczek z grilla (specjalność - Druha Pawła Rywczaka). Oraz: smalczyk, pasztet, wędliny, ogórki kiszone, sery. Różne wypieki, napoje gorące i zimne. Wszyscy podziwiali kunszt kulinarny Druhny Lidii.

I jeszcze jedna bardzo ważna informacja; Druh hm Władysław Dobosz podzielił się z nami wspaniałą wiadomością – dwa dni przed spotkaniem został po raz pierwszy Dziadkiem. Wnuk jest zdrowym i ślicznym niemowlakiem. Gratulacje dla Druha Władka i Jego żony Tereski.

No i oczywiście nasz ulubiony pląs zuchowy – „Jagódki”

No i oczywiście nasz ulubiony pląs zuchowy – „Jagódki”

Bardzo serdecznie podziękowaliśmy miłym Gospodarzom , Druhnie Lidii i Druhowi Kazimierzowi Rywczakom za zaproszenie na swoje Ranczo i wspaniałe przygotowanie spotkania. Podziękowaliśmy również Druhnom: Madzi Migacz, Ani Tomal oraz Teresce Dobosz za przepyszne ciasta. Zakończenie Spotkania tradycyjne, Krąg i piosenka „Bratnie Słowo”.