Szanowni Państwo!
Druhny i Druhowie!

Hm Bogdan Dudkowski (lek. med.) pełniący od 20 kwietnia 2016 roku funkcję Lekarza Stowarzyszenia (Uchwała Zarządu nr 2/04/2016) wystąpił do Zarządu SPH z propozycją podjęcia działań, zmierzając do poprawy kondycji fizycznej Członków Stowarzyszenia. Poniżej  e-mail, który w tej sprawie otrzymałem od druha Bogdana:

Dobry wieczór.

Witaj. Ostatnie nasze spotkania napawają mnie troską o stan fizyczny naszych SPH - owskich członków. Lata uciekają a nasza wydolność fizyczna spada. Spróbujmy temu trochę zaradzić.

Jestem po wstępnej rozmowie z mgr rehabilitacji, który prowadzi zajęcia usprawniające dla Uniwersytetu III wieku. Wyraził zgodę, żeby i nas do tych zajęć dołączyć. Sesja ćwiczeń to 2 x w tygodniu po 45 min on line. Do tej pory były one 2 x tygodniowo w poniedziałek i środę od godziny 19:30. Koszt niewielki bo 25 złotych miesięcznie czyli za rok 300 zł.

Trzeba też spełnić pewne warunki techniczne

  1. posiadać komputer z oprogramowaniem Windows najlepiej 10, 11, też 7 . Taki, który pozwala zainstalować oprogramowanie Teams do połączenia on line z prowadzącym.
  2. do ćwiczeń potrzebna mata, taśma, hantle 1 lub 2 kg. ale to dokładnie powie  prowadzący P. Grzegorz.

To są wstępne informacje.

Trzeba zorientować się ile osób chciałoby uczestniczyć w tych zajęciach.
Myślę, też o rozszerzeniu profilaktyki prozdrowotnej m.i.  wprowadzeniu innych form aktywności fizycznych. 

Czekam na przemyślenia. Dobrej nocy.
Bogdan

 

Propozycja druha Bogdana jest przemyślana i bardzo atrakcyjna. Zapewne każdy z nas jest przekonany o tym jak ważne jest „szlachetne zdrowie i jak smakuje, aż się  …” .  Podejmując zatem wyzwanie, Zarząd Stowarzyszenia przyjmuje zgłoszenia chętnych w terminie do końca lutego br. Należy je kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie na nr  579 601 365.

Warunkiem koniecznym do uruchomienia projektu jest zgłoszenie się minimum 20 osób.

Łączymy harcerskie pozdrowienia

CZUWAJ!

Hm. Stanisław Piasecki/Prezes Zarządu