„Harcerską piosnką, wesołą i radosną,
Odpowie każdy spotkany skaut”

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie po raz kolejny zorganizował spotkanie z piosenką, harcerską. W roku bieżącym, Wieczór Piosenki Harcerskiej odbył się w dniu 10 marca 2014 roku w MDK „Dom Harcerza” w Krakowie. Przybyłych serdecznie powitał V-ce Prezes Zarządu, Druh hm Stanisław Piasecki . Wyraził nadzieję, iż zaśpiewane piosenki przypomną nam cudowne chwile spędzone z przyjaciółmi na harcerskim szlaku , zbiórkach, wycieczkach, obozach, przy ogniskach i kominkach. O rozpalenie symbolicznej watry poprosił Druhnę hm Magdalenę Migacz (Sekretarz Zarządu).

Po prawej Druh hm Jarosław Balon z Małżonką Jolantą

Po prawej Druh hm Jarosław Balon z Małżonką Jolantą

Dalszą część spotkania poprowadził Druh hm Jarosław Balon. Od tego momentu towarzyszyła nam harcerska (i nie tylko) piosenka. Aby uczestnicy spotkania mogli zaśpiewać wszystkie zwrotki każdej piosenki, Druh Jarek przygotował okolicznościowy śpiewniczek. A ,że jest wirtuozem gitary, ma wspaniały głos , potrafił wytworzyć niepowtarzalną atmosferę. W tej wspaniałej atmosferze uczestnicy Wieczoru … stracili poczucie czasu. To również zasługa Druhny Joanny, która z mężem- Druhem Jarkiem stanowią wspaniały duet. Zaśpiewaliśmy około pięćdziesięciu piosenek.

Bardzo lubimy takie kameralne Spotkania

Bardzo lubimy takie kameralne Spotkania

Kameralne Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie w kręgu. Dziękujemy Druhowi Jarkowi i Jego Małżonce Joannie za wspaniałą duchową „ucztę”. Do następnego Spotkania, za rok.