Dnia 24 czerwca w sobotę, o godz. 13:15 z Ronda Matecznego w Krakowie wyruszyła grupa członków Stowarzyszenia aby wziąć udział w imprezie finałowej kończącej XV Dni Ziemi Mucharskiej. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał wójt Gminy Mucharz, Pan Wacław Wądolny.

15. Dni Ziemi Mucharskiej

Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny (zdj. ze str. int. Gminy Mucharz)

Gmina jest prowadzona z rozmachem i bogata w wiele atrakcji. Na obiektach sportowych w Skawcach w sobotę zgromadziło się wielu mieszkańców Mucharza i okolicznych miejscowości.

15. Dni Ziemi Mucharskiej

Mieli okazję zobaczyć występy wielu zespołów szkolnych, działających przy Gminnych Ośrodkach Kultury i Czytelnictwa, oraz zagranicznych ze Słowacji i z Rumunii. Otwarta była wystawa fotograficzna Klubu Fotograficznego „Okno" pt. „Wokół Jeziora Mucharskiego".

15. Dni Ziemi Mucharskiej

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się sportowe i zręcznościowe atrakcje przygotowane dla dzieci .Z przyjemnością dowiedzieliśmy się ,że imponującą , ośmiometrową ściankę wspinaczkową , na której można było wspiąć się nad ziemię z pełną asekuracją, zorganizowali harcerze. Ponadto bardzo interesującym punktem programu było zwiedzanie zapory w Świnnej Porębie. Częściowo wypełniony zalew wygląda imponująco. Pewnie , jak wielu innych niecierpliwie oczekujemy na możliwość obejrzenia go w pełnej okazałości.

15. Dni Ziemi Mucharskiej

15. Dni Ziemi Mucharskiej

Na dwóch zdjęciach powyżej są uwiecznione niezwykle miłe spotkania z przedstawicielami naszej ,zaprzyjaźnionej Gminy Mucharz, na czele z Panem Wacławem Wądolnym, członkiem honorowym naszego Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie. I choć „szczęśliwi czasu nie mierzą” to jest on nieubłagany i czas powrotu nadszedł nie dość, że szybko, to i niespodziewanie.

Od lewej: Ewa Kubas, Wiesław Wójcik, Tadeusz Kubas, Magdalena Migacz, Artur Podmokły, Stanisław Piasecki, Anna Piasecka, Bogusława Podmokły

Od lewej: Ewa Kubas, Wiesław Wójcik, Tadeusz Kubas, Magdalena Migacz, Artur Podmokły, Stanisław Piasecki, Anna Piasecka, Bogusława Podmokły

Po przekazaniu serdecznych życzeń Gospodarzom , udaliśmy się w drogę powrotną. Skład naszej grupy (zdjęcie powyżej): V-ce Prezesi hm. Stanisław Piasecki, hm. Wiesław Wójcik, Sekretarz hm. Magdalena Migacz, phm. Anna Piasecka, hm. Tadeusz Kubas, Ewa Kubas, Bogusława Podmokły, Artur Podmokły. Zarząd Stowarzyszenia i uczestnicy wyjazdu bardzo dziękują Panu mgr. Ryszardowi Jaworskiemu, Dyrektorowi DPS w Krakowie za udostępnienie busa (po kosztach). Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w tak sympatycznej imprezie, organizowanej na pięknych obiektach sportowych.

P.S. Więcej informacji na temat Dni Ziemi Mucharskiej oraz bogata fotokronika, znajdują się na stronie internetowej Gminy Mucharz.