Harcerskie Zaduszki 2021

A choć ich życia płomień zgasł
To myśli o nich
są przecież w nas…
Maria Czerkawska

 Harcerskie Zaduszki 2021 html m4373dc81

Abytradycji stało się zadość, jak co roku,hm. Danuta Noszka-Leśniewska i hm. Jerzy Klinik zaprosili członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie oraz Kręgu Seniorów w Hufcu Kraków-Podgórze do odwiedzenia nekropolii na których miejsce wiecznego spoczynku znaleźli harcerze, instruktorzy, przyjaciele i sojusznicy krakowskiego harcerstwa.Odwiedzanie grobówzmarłychtrwałokilkadni.
Na znanych sobie mogiłachzmarłychKoleżanek i Kolegów zapaliliśmy znicze. Przy każdym zapalonym zniczuna znak pamięci umieszczaliśmy teżchorągiewki z napisem: „Pamiętamy! Czuwaj! Święto Zmarłych” oraz logo i nazwą „Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie”.Poza licznymi krakowskimi nekropoliami byliśmy także w Wadowicach i Chrzanowie.

Harcerskie Zaduszki 2021 html 7512daa5

W piątkowe popołudnie, 28 października 2021 r.,podgórscy seniorzyze szczepów: „Czwartacy”, „Dzieci Pioruna”, „Fioletowej Trójki”, „Gwieździstego”,„Koliba”, „Promyto” oraz7 DH-rzy im. Wł. Jagiełły podczas półtoragodzinnego spaceru po największej podgórskiej nekropolii przy ul. Wapiennej ozdobili około 20 grobów.
Spacer poprowadziliDruhowie harcmistrze: Wiesław Wójcik,Tadeusz Żelazny i Władysław Dobosz.

Ps. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że akcję upamiętnia pamięci Tych, których nie ma wśród nas koordynował hm. Tadeusz Kubas.

Tekst i zdjęcia: hm. Andrzej Gaczorek