sph 78x100
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ HARCERSTWA
W KRAKOWIE


31-131 Kraków, ul. Karmelicka 31 ; tel/fax (12/633 33 57

4 NADBAŁTYCKIE STOLICE
(autokar + prom)

Zarząd SPH planuje organizację w 2022 roku wycieczki do Rygi, Sztokholmu, Helsinek i Tallina. Osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdu: hm Stanisław Piasecki (V-ce Prezes Zarządu) oraz hm Magdalena Migacz (Sekretarz Zarządu).

Oferta została przygotowana przez Eko-Tourist Sp. z o.o., ul. Radziwiłłowska 21/4; 31-026 Kraków ; tel. 12/ 422 88 63 , 12/ 422 70 03 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

7-dniowa wycieczka statkami (promami) Silja Line & Tallink, które przypominają wycieczkowce kursujące po Morzu Śródziemnym. Na promach znajdują się restauracje, sklepy wolnocłowe, strefy wellness, kawiarnie i bary oraz tarasy widokowe. Wieczorem uczestnicy rejsu mają zapewniony bogaty program artystyczny.

W trakcie wycieczki odwiedzimy cztery nadbałtyckie stolice: Rygę, Sztokholm, Helsinki i Tallin, a także równie ciekawe miejsca na trasie przejazdu autokarem na terenie Łotwy i Litwy: barokowy pałac Rundale, Szawle - Górę Krzyży, Kowno

 

Termin 06-12.06.2022
Cena ok. 1800,- zł

Ramowy program:

 
1 dzień Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Rygi. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Poniewież.
2 dzień Śniadanie, zwiedzanie Rygi, stolicy Łotwy, gdzie znajduje się jedno z największych skupisk architektury secesyjnej w Europie, w programie: Zamek Ryski, Katedra Domska – największy kościół w krajach nadbałtyckich Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Zespół średniowiecznych kamieniczek ”Trzej Bracia”, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności. 
Godz. 17.30 – wypłynięcie promu do Sztokholmu, program wieczorny, dyskoteka
3 dzień Śniadanie bufetowe na promie, godz. 10.30 - przypłynięcie do Sztokholmu, zwiedzanie stolicy Szwecji, jednej z najpiękniejszych stolic świata, położonej na kilkunastu wyspach. W programie m.in.: Gamla Stan z labiryntem wąskich uliczek i zaułków, Zamek Królewski, Katedra św. Mikołaja, Dom Rycerstwa, Ratusz – miejsce przyjęć noblowskich, Królewski Teatr Dramatyczny, Muzeum Okrętu Waza, czas wolny.
Godz. 19.30 – wypłynięcie promu do Turku, program wieczorny, dyskoteka
4 dzień Śniadanie bufetowe na promie, godz. 7.00 – przypłynięcie do Turku, wyokrętowanie, przejazd autokarem do Helsinek, zwiedzanie stolicy Finlandii, w programie m.in. Plac Senacki, nad którym dominuje ogromna katedra luterańska. Prowadzą do niej monumentalne schody. Po obu stronach Placu Senackiego znajdują się: Biblioteka, Uniwersytet oraz Pałac Rządu zwany potocznie Domem Senatu. Czas wolny na starym mieście. Proponujemy skorzystanie z jednej z atrakcji miasta, kompleksu basenów i saun położonych w centrum Helsinek. Jeden z basenów wypełniony jest wodą morską, drugi wodą podgrzewaną do 27 st. C. Baseny czynne są cały rok. Zażywając kąpieli można jednocześnie podziwiać architekturę starówki Helsinek. Przejazd do portu i zaokrętowanie.
Godz. 18.30 – wypłynięcie promu do Tallina, program wieczorny, dyskoteka
5 dzień Śniadanie bufetowe na promie, godz. 9.00 – wyokrętowanie, zwiedzanie Tallina , stolicy Estonii, w programie: zachwycający bogactwem i rozmachem barokowy kompleks pałacowo-parkowy Kadriorg ufundowany przez Piotra Wielkiego dla żony Katarzyny I, Sobór Aleksandra Newskiego wzniesiony na wzgórzu Toompea, Stare Miasto z mieszczańskim kamieniczkami, zabytkowymi kościołami i średniowiecznym rynkiem z gotyckim ratuszem. Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Rygi.
6 dzień Śniadanie, przejazd do Rundale, monumentalnego barokowego pałacu zbudowanego dla księcia Kurlandii w czasach gdy była ona jeszcze lennem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z Rundale znowu jedziemy na Litwę, kierując się na Szawle, koło których znajduje się Góra Krzyży – miejsce jedyne w swoim rodzaju, pomnik cierpienia i wytrwałości Litwinów. Przejazd w kierunku Kowna. Obiadokolacja i nocleg w Miejscowości Kiejdany.
7 dzień Śniadanie, zwiedzanie Kowna, m.in. zabytków związanych z Adamem Mickiewiczem. Przejazd w kierunku Polski. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

W cenie:
- przejazd komfortowym autokarem
- 3 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach 3*na terenie Litwy i Łotwy , pokoje 2,3-os z łazienkami
- 3 noclegi ze śniadaniami na promie w kabinach 4-os. wewnętrznych (bez okna) z łazienkami
Kabina wewnętrzna (4-os), komfortowa kabina o powierzchni 8,5 m2 przeznaczona dla max 4 osób. Łóżka w systemie piętrowym. W kabinie łazienka z prysznicem i WC, umywalka, ręczniki, w niektórych suszarka do włosów, klimatyzacja.
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu i przewodników miejscowych, systemu tour guide – ok. 60-80€
- 3 obiadokolacji na promie
- składki na TFG i TFP – 20 zł

Ewentualne dopłaty:
Kabiny:
- dopłata do kabiny 2-os wewnętrznej B2– 290 zł/os
- dopłata do kabiny 2-o zewnętrznej (z oknem) A2 – 520 zł/os
- dopłata do kabiny 3-os wewnętrznej B3 – 100 zł/os
- dopłata do kabiny 3-os zewnętrznej (z oknem) A3 – 250 zł/os
- dopłata do kabiny 4-os zewnętrznej (z oknem) A4 – 110 zł/os

Koszt obiadokolacji:
- na promie lub „na lądzie” (2 dania): 14-20€
- obiadokolacja na promie typu Grande Buffet – 35€
Kolacja typu Grande Buffet obejmuje bardzo bogate menu – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania kolacji (czas posiłku 2-3 godz)

W wycieczce mogą uczestniczyć Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia , Członkowie Kręgu Instruktorów Seniorów Hufca ZHP Kraków-Podgórze wraz z Rodzinami. Zapisy przyjmują i informacji udzielają: Druh hm Stanisław Piasecki; Tel. 784 035 623; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Druhna hm Magdalena Migacz; Tel. 505 207 333; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
O umieszczeniu na liście Uczestników decyduje kolejność zgłoszeń i terminowe wpłaty zgodnie z poniższym harmonogramem. Warunkiem koniecznym do organizacji wycieczki jest udział w niej minimum 40 uczestników.
Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdu w przypadku obostrzeń wprowadzonych przez władze Polski oraz odwiedzanych Państw.

Koszt: ok. 1800,- zł/os.
I rata - 500,- zł przy zapisie
II rata - 1.000,- zł do 15 kwietnia 2022 roku
III rata – 300,- zł do 15 maja 2022 roku

Wpłaty złotówkowe należy dokonywać tylko i wyłącznie przelewem na konto Stowarzyszenia:
PKO S.A. I/O Kraków , ul. Wielopole 19
Nr 71 1020 2892 0000 5602 0149 0937
Z dopiskiem: 4 stolice

 

CZUWAJ !

V-ce Prezes Zarządu
hm Stanisław Piasecki

Kraków, 02.02.2022 roku