Termin: 04.11.2019 – 13.11.2019

Miejsce: Sanatorium „Południowe” w Truskawcu

Komenda Obozu:
Komendant – hm. Stanisław Piasecki
Kwatermistrz – Ewa Małota

Uczestnicy (+ Komenda):

1 ANDRYSZCZAK Czesława 21 NOWORYTA Krzysztof
2 BARUS Zofia 22 OPALIŃSKA-JELONEK Zofia
3 BIEDROŃSKA-SŁOTA Beata 23 PIASECKA Anna
4 BOGUSŁAWSKI Leszek 24 PIASECKI Stanisław
5 BOGUSŁAWSKA Teresa 25 PLANTA Barbara
6 DUDKOWSKI Bogdan 26 RACZYŃSKA Weronika
7 DUDKOWSKA Ewa 27 REINHARD-CHLANDA Małgorzata
8 DUDKOWSKA-WAWRZYCKA Elżbieta 28 ROZMUS Anna
9 GROSSE Marek 29 RYSZ Jerzy
10 JACH Aldona 30 SOJKA Krystyna
11 JACH Krzysztof 31 SZATAN Teresa
12 JELONEK Adam 32 SZLAWSKA Dorota
13 KĘPA Grażyna 33 SZLAWSKI Henryk
14 KOMOROWSKA Małgorzata 34 URBANIAK Stanisława
15 KORSKI Ryszard 35 URBANIAK Stanisław
16 KORSKA Antonina 36 TARNAWSKA Anna
17 MAKÓWKA Danuta 37 TARNAWSKI Jerzy
18 MAKÓWKA Marian 38 WÓJCIK Marzena
19 MALERKO Zofia 39 WÓJCIK Maria
20 MAŁOTA Ewa 40 WYSOCKA Olga

„Z miejsca na miejsce, z wiatrem wtór,
od Dniestru fal, z tatrzańskich gór,
wszędzie nas pędzi, wszędzie gna,
harcerska dola radosna...”

Gdy przychodzi taka chwila
Że już masz wszystkiego dość
Pakuj plecak, ruszaj z nami
Wszystkim troskom swym na złość.

Tym razem Zarząd Stowarzyszenia i Komenda Wycieczki zaprosili uczestników do zwiedzania Krynicy Zdroju i jej pięknych okolic. Zakwaterowanie tradycyjnie załatwili hm. Andrzej i hm. Małgorzata Słowikowie, czyli komendant i kwatermistrz wycieczki. Była to Willa „Kasztelanka”, przy ul. Puławskiego 33.

Komendant w rozterce - chyba trafią do „Kasztelanki”? Foto. AG

Zarząd Stowarzyszenia, przy wyborze lokalizacji miejsca obozu zagranicznego w Chorwacji, skorzystał z oferty Firmy „Eko – Tourist” Sp. z o.o. Kraków. Tym razem dziewięciodniowy pobyt został zorganizowany w apartamentach „Malo More”, w miejscowości Arbanija na wyspie Ćiovo (5 kilometrów od Trogiru).

Po długich sześciu miesiącach od powrotu ze „Złotej Pragi” „Silna Grupa Pod Wezwaniem” mogła zameldować swoją gotowość do kolejnej wyprawy. Tym razem za cel naszej ekspedycji obraliśmy Podlasie i Litwę. Tereny związane nie tylko z historią Polski, ale także kraj lat dziecinnych Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Józefa Piłsudskiego, Czesława Miłosza czy Bernarda Ładysza.

Dzień pierwszy – ruszamy w drogę

Tradycyjnie „bladym świtem”, 8 maja 2019 roku, na parkingu przy Rondzie Matecznego pojawili się weterani wypraw do Lwowa, na Węgry, do Rumunii i Pragi. Bez zbędnych komend pod czujnym okiem kierowcy – Pana Grzegorza, sprawnie przebiegał załadunek bagaży, a przewodnik i pilot wycieczki – Pan Jacek, błyskawicznie sprawdził obecność i tożsamość uczestników.

Jeszcze nie zblakły wspomnienia z wyprawy „Szlakiem Drakuli i tajemnic Transylwanii”, a jej uczestnicy szykowali się na kolejne emocje – objazdową wycieczkę przez Wrocław – Świdnicę – Kamienną Górę do stolicy Czech – „Złotej Pragi”.

Wycieczkę rozpoczęliśmy w czwartkowy poranek 18 października 2018 roku. Niemal „w środku nocy”, bo przed godziną szóstą, na parkingu przy Rondzie Matecznego pojawiła się 40-sto osobowa „Silna Grupa Pod Wezwaniem”. W jej skład wchodzili zarówno uczestnicy poprzednich wypraw do Lwowa, na Węgry i Rumunii, jak i liczny zastęp z Nowej Huty pod wodzą b. komendanta tego Hufca dh. hm. Adama Micka i hm. Marii Raczyńskiej. Nie zabrakło i odprowadzających, którzy życzyli nam wielu niezapomnianych wrażeń.