FOTO 01

„Gdzie ta keja,
przy niej ten jacht”

Niezawodnie w marinie „Bełbot” w m. Wilkasy, gdzie zostały wyczarterowane na potrzeby obozu 3 jachty: dwa typu „Tango 760 czarter” oraz jeden typu „Bolero 850”, aby w składzie osiemnastoosobowym po raz jedenasty odbyć obóz żeglarski zorganizowany przez Stowarzyszenie, w terminie 22.06. – 4.07.2019 r.

Większość uczestników obozu dotarła do Giżycka pociągiem w godzinach wczesno popołudniowych, wyruszając bezpośrednim połączeniem z Krakowa o godz.6.00. Z dworca w Giżycku do mariny w Wilkasach dotarliśmy miejscowym transportem.

Na miejscu dołączyli do nas pozostali członkowie obozu.Po przejęciu łodzi przez sterników, udaliśmy się na wspólny posiłek. Następnie część uczestników (grupa kwatermistrzowska) udała się na zakupy, w celu zaopatrzenia obozu w prowiant oraz niezbędne przedmioty codziennego użytku. Pozostali uczestnicy przystąpili do klarowania łodzi i swoich osobistych rzeczy na łodziach. Po wyczerpującym dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do koi na łodziach zgodnie z przydziałami do wacht.

Dziesiąty Obóz Żeglarski Stowarzyszenia został w tym roku zorganizowany w terminie od 29 czerwca do 15 lipca 2018 roku na Zalewie Szczecińskim.
Ilość uczestników : 30 osób.

Kadra Obozu:
Komendant – phm Andrzej Marcińczyk (Kapitan Jachtowy)
Kwatermistrz – Rafał Łukasik (Żeglarz Jachtowy)
Oboźny – Michał Leja (Żeglarz Jachtowy)

Sprawozdanie z Obozu  W  html m24956014

Okolicznościowa pieczątka obozowa (projekt i wykonanie: hm Krzysztof Poniedziałek)

W dniu 16.09.2017 r. w miejscowości Skawce gmina Mucharz, nad zalewanym obecnie zbiornikiem wodnym Świnna-Poręba, dzięki uprzejmości gospodarza terenu dh. Pawła Firlita i jego małżonki Beaty, odbyło się spotkanie poobozowe uczestników obozu „Jeziorak 2017” oraz ich sympatyków (żon i dzieci). Swoją obecnością zaszczycił spotkanie wieloletni Komendant obozów z lat ubiegłych dh. hm. Krzysztof Poniedziałek. Oczywiście nie zabrakło głównodowodzącego, Komendant tegorocznego obozu dh. phm. Andrzej Marcińczyk.

„Jejku, jejku mówię Wam
jaki obóz za sobą mam-y”

foto 01

Kolejny dziewiąty obóz żeglarski zorganizowany przez Stowarzyszenie, po raz drugi na jeziorze „Jeziorak” w terminie 8.07-22.07.2017. Po pięciu latach wróciliśmy na najdłuższe jezioro w Polsce. W planach był to tylko początkowy odcinek wyprawy. Tym razem naszym celem było dopłynięcie poprzez Jeziorak, kanał Iławsko-Elbląski na Zalew Wiślany. Życie i złośliwość rzeczy martwych koryguje jednak plany. W związku z przedłużającą się awarią koła napędowego na pochylni „Oleśnica”, co uniemożliwiało pokonanie planowanej marszruty, musieliśmy skorygować trasę obozu. Może następnym razem uda się pokonać zaplanowaną trasę. Zmiana planów trasy obozu pozwoliła nam zwiedzić mało uczęszczane szlaki Pojezierza Iławskiego.

„Na Mazury, Mazury, Mazury,
Popływamy tą łajbą z tektury….”

Bez przesady, że z tektury!

Przecież to już po raz ósmy Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie zorganizowało obóz żeglarski. W obozie wzięło udział łącznie 19 osób, podzielonych na trzy wachty.
Ze względów formalnych część uczestników dołączyła do obozu w czasie jego trwania, ale i część musiała opuścić obóz wcześniej.

Niezmiennie w „Marinie BEŁBOT” wyczarterowano na potrzeby obozu trzy jachty klasy „TANGO”. Jacht „TANGO Czarter 780” - ( 8-osobowy) oraz 2 jachty „TANGO 730” – (6-osobowe).