Tradycyjnie, jak co roku tuż po Świętach Bożego Narodzenia, a jeszcze przed Nowym Rokiem, Zarząd Stowarzyszenia, w poszerzonym składzie, spotkał się u Druha Andrzeja Krzyworzeki w Hotelu „KRAKUS”. Spotkanie odbyło się w dniu 27 grudnia (piątek) 2013 roku i rozpoczęło się o godz.17:15.

Wszystkich serdecznie powitał Druh V-ce Prezes, hm. Stanisław Piasecki i wyraził swoje zadowolenie z faktu, że w tak uroczystym spotkaniu Zarządu, biorą udział Dh i Dh: hm. Władysława Maria Francuz, phm. Anna Piasecka, hm. Józef Lipiec, hm. Jarosław Balon, hm. Władysław Dobosz, hm. Marek Dobosz oraz hm. Krzysztof Poniedziałek - reprezentujący najbardziej zasłużonych i najbardziej aktywnych, członków Stowarzyszenia w mijającym roku. Ze statutowego składu Zarządu obecni na spotkaniu byli: hm. Stanisław Piasecki, hm. Wiesław Wójcik, hm. Magdalena Migacz, hm. Krystyna Wywiał oraz hm. Jerzy Klinik. Z powodów zdrowotnych w spotkaniu nie mogli wziąć udziału: Druhna Prezes hm. Danuta Noszka - Leśniewska oraz Druh hm Tadeusz Prokopiuk.


Uczestnicy świątecznego spotkania Zarządu.

Uczestnicy świątecznego spotkania Zarządu.

 Kontynuując swoje wystąpienie Druh hm. Stanisław Piasecki, podsumował działalność Stowarzyszenia w mijającym 2013 roku. Następnie wymienił i krótko omówił, czekające nas w I kwartale 2014 roku najważniejsze imprezy, zapraszając zgromadzonych do udziału w nich. I tak:

  • IX Spotkanie „Po Latach” (11.01.2014 , druga sobota stycznia, godz. 11.00; Hotel „Krakus”)
  • Benefis Druhny hm. Władysławy Marii Francuz (organizowany wspólnie z Kręgiem Seniorów Hufca Podgórze w dniu 21.02.2014, godz. 17.30 ; Dom Kultury „Podgórze” ; Kraków, ul. Sokolska 13)
  • Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia (29.03.2014, godz. 11.00 ; Sala Obrad Urzędu Miasta Krakowa).

Tradycyjnie świąteczny poczęstunek zapewnił Druh hm. Andrzej Krzyworzeka - bardzo dziękujemy!! Choć żal, że tym razem, Druh Andrzej nie mógł być z nami.

Od lewej: Anna Piasecka, Stanisław Piasecki, Jarosław Balon, Jerzy Klinik oraz Magdalena Migacz

Od lewej: Anna Piasecka, Stanisław Piasecki, Jarosław Balon, Jerzy Klinik oraz Magdalena Migacz

Śpiewanie kolęd poprowadził Druh hm Jarosław Balon. Tym razem z nową (niebieską), zakupioną podczas wyprawy do Meksyku gitarą. Jeszcze przed spotkaniem Druh Jarek zaprezentował swoją najnowszą książkę „Śpiewając Kolendy”. Jak w niej napisał: „ Ta książeczka nie jest śpiewnikiem kolęd. Choć jako taki śpiewnik pewnie może służyć, gdyż zawiera teksty … . Zatem co zawiera ta książka? To po prostu mały zbiór esejów, wyrażających moje przemyślenia czy też refleksje…” Oczywiście jak można się domyślić odśpiewaliśmy wspólnie kilka kolęd: „Anioł pasterzom mówił”, „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Do szopy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i atmosfera stała się prawdziwie świąteczno-rodzinna.

Kolejną bardzo milą niespodzianką zaskoczył obecnych Druh hm. Józef Lipiec. Trzy książki , których jest autorem , w dowód uznania, przekazał Dh, Dh: Stanisławowi Piaseckiemu, hm. Jerzemu Klinikowi i hm. Władysławie Marii Francuz.

Na zakończenie spotkanie hm. Stanisław Piasecki – złożył wszystkim serdeczne życzenia po których nastąpiły indywidualne, też szczere, prawie rodzinne i ciepłe.
 
 Szczęśliwego Nowego Roku!