sph 86x110

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ HARCERSTWA
W KRAKOWIE


31-131 Kraków, ul. Karmelicka 31 ; tel/fax (12/633 33 57

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza na Wycieczkę „PRAGA 2018”

Termin 18-21 październik 2018 roku

 Zarząd SPH planuje organizację w październiku 2018 roku wycieczki do PRAGI zgodnie z ofertą przedstawioną przez Biuro Turystyczne „EKO – TOURIST” Kraków. 

Osoby odpowiedzialne za organizację Wycieczki: hm Stanisław Piasecki (V-ce Prezes Zarządu) oraz hm Magdalena Migacz (Sekretarz Zarządu).

 W Wycieczce mogą uczestniczyć Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia , Członkowie Kręgu Instruktorów Seniorów Hufca ZHP Kraków-Podgórze wraz z Rodzinami. Zapisy przyjmują i informacji udzielają:
Druh hm Stanisław Piasecki; Tel. 784 035 623; e-mail: Stanisław Piasecki
oraz Druhna hm Magdalena Migacz; Tel. 505 207 333; e-mail: Magdalena Migacz

Koszt wycieczki 850,- zł przy grupie min. 40 0sób

O umieszczeniu na liście Uczestników Wycieczki decyduje kolejność zgłoszeń i terminowe wpłaty zgodnie z poniższym harmonogramem.

I rata - 450,- zł do 10 lipca 2018 roku (do 13 lipca musimy przelać na konto Hotelu w Pradze zaliczkę)
II rata - 400,- zł do 31 sierpnia 2018 roku
Uwaga: w przypadku rezygnacji z wyjazdu należy na swoje miejsce desygnować zmiennika – w innym przypadku z wpłaconej za wyjazd kwoty zostaną potrącone rzeczywiście poniesione przez Biuro Turystyczne koszty.
Wpłaty złotówkowe należy dokonywać tylko i wyłącznie przelewem na konto Stowarzyszenia:
PKO S.A. I/O Kraków , ul. Wielopole 19
Nr 71 1020 2892 0000 5602 0149 0937
Z dopiskiem: wycieczka PRAGA 2018

 Ramowy Program

1 dzień Wyjazd z Krakowa o godz. 6.00 – przejazd do Wrocławia, spacer szlakiem najpiękniejszych zabytków miasta. Przejazd do Świdnicy, która posiada największą drewnianą świątynię barokową na świecie – Kościół Pokoju (UNESCO), spacer po malowniczej starówce. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kamiennej Górze.
2 dzień Śniadanie w formie bufetu, zwiedzanie Sztolni Arado, gdzie mieściło się ściśle tajne Laboratorium Hitlera oraz podziemne hale, mające produkować części do samolotów oraz materiały na potrzeby przemysłu zbrojeniowego. W podziemnych korytarzach można zobaczyć wiele autentycznych fragmentów wyposażenia. Jest też zrekonstruowana hala produkcji samolotów Arado 234 oraz prototyp Arado 555, który nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji.
Dalsza podróż w kierunku stolicy Czech, popołudniowy spacer po Pradze, zakwaterowanie w hotelu.
Kolacja integracyjna:
Grill z beczką piwa na tarasie hotelu: pieczenie wieprzowiny (250 – 300 g mięsa na osobę) z beczką piwa (0,5l/osobę) i niezbędnymi dodatkami: sałatka pomidorowa, jarzynowa, ziemniaczana, sałata lodowa z sosem, rogi baranie czyli długie marynowane , palące papryczki, marynowana cebulka, ogórek kiszony, śmietanowy chrzan, 2 rodzaje musztardy, amerykański sos do jarzyn, keczup, sos tatarski, kosz z pieczywem .
Zimna płyta : 3 rodzaje wędlin, 3 rodzaje serów, 3 rodzaje deserów, 3 rodzaje owoców, 3 rodzaje jarzynowych sałatek, 2 rodzaje past, 2 rodzaje sałatek majonezowych, pieczywo.
Muzyka: własne płyty CD. Impreza możliwa do 24.00
Uwaga: po zapłacie tzw. korkowego (90 CZK) istnieje możliwość wniesienia własnego alkoholu. Jest też możliwość wypożyczenia kieliszków.
3 dzień Śniadanie w formie bufetu, zwiedzanie Pragi, W programie: Hradczany: Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, przejście na Małą Stranę, podzamcze z urokliwymi zaułkami i uliczkami z piękną barokową zabudową. plac Malostranski, z dominującym na nim kościołem św. Mikołaja, jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Pradze. Przejście pięknym średniowiecznym Mostem Karola na Stare Miasto (Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa).
Wieczorny rejs po Wełtawie połączony z obiadokolacją ,aperitif na wstępie i szwedzki bufet (ciepła płyta, zimna płyta, desery i owoce...). Rejs trwa ok. 2 godz.
4 dzień Śniadanie, przejazd do Kutnej Hory, miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, w programie między innymi : kaplica czaszek, której dekoracje stanowią kości pochodzące z 40 000 szkieletów ofiar epidemii Czarnej Śmierci z XIV wieku, katedra św. Barbary, jeden z najpiękniejszych gotyckich kościołów w Czechach, wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

cena Cena: przy grupie min. 40 os. – 850 zł
Uwaga: w przypadku mniejszej ilości uczestników (30-35 os.) wyjazd będzie droższy o 100 zł

cena zawiera:
 • przejazd autokarem
 • 1 nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w Kamiennej Górze, pok. 2.3-os. z łazienkami
 • 2 noclegi w hotelu 3* w Pradze, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • 1 kolacja integracyjna w hotelu
 • 1 kolacja w formie bufetu połączona z rejsem statkiem po Wełtawie
 • opiekę pilota (Pan Jacek Jordan – był z nami na Węgrzech i w Rumunii)
 • ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
cena nie zawiera:
 • muzyki na statku (akordeon) – 250 zł/grupa
 • korkowego, w przypadku własnego alkoholu – 90 CZK
 • biletów wstępu: ok. 50 zł (katedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, Kościół Pokoju w Świdnicy, Sztolnia Arado, zestaw słuchawkowy Tour guide), ok. 700-800 CZK (Hradczany, przewodnik po Pradze, Kutna Hora: Kaplica Czaszek, katedra św. Barbary)
 • koszt drugiej beczki piwa – 2940 CZK (ok. 500 zł)

CZUWAJ !

V-ce Prezes Zarządu
 hm Stanisław Piasecki

Kraków, 25.06.2018 r.