Bogaty, na miarę wspaniałych Jego osiągnięć, jest program obchodów jubileuszowych 40 - lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Słowianki". Rozpoczęły się one w dniu 31 maja, a zakończą w dniu 20 czerwca 2015 roku. Składa się na nie m.in. wiele koncertów i spotkań. Program obchodów jubileuszowych jest dostępny na stronie internetowej Zespołu. Równocześnie z jubileuszem zespołu, uroczystość 40 - lecia kierowania tym znakomitym zespołem obchodzi jego założycielka Druhna hm. Władysława Maria Francuz. Wspaniały człowiek, znakomita instruktorka harcerska i członek naszego Stowarzyszenia. Na Jej zaproszenie wielu członków SPH miało przyjemność wziąć udział w Obchodach Jubileuszu. W dniu 7 czerwca, w Centrum Kongresowym ICEw Krakowie, mogli obejrzeć występ Zespołu podczas koncertu dedykowanego rodzinom wykonawców. Był to wspaniały koncert, wielokrotnie przerywany kiedy to burzliwymi oklaskami nagradzano popisy wykonawców.

 Zespół „Małe Słowianki” w trakcie występu

Zespół „Małe Słowianki” w trakcie występu

Podczas przerwy wiele osób skorzystało z możliwości zakupienia wspaniale wydanej monografii Zespołu „Małe Słowianki”. Również była możliwość zwiedzenia części budynku Centrum Kongresowego.

Po zakończeniu koncertu publiczność zgotowała długotrwałą owację Wykonawcom, Kadrze Zespołu a przede wszystkim pełniącej przez 40 lat obowiązki Kierownika Zespołu - Druhnie hm. Władysławie Marii Francuz. Następnie, delegacja w Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie w składzie: hm. Magdalena Migacz i hm. Wiesław Wójcik złożyli na ręce Druhny hm. Władysławy Marii Francuz, serdeczne podziękowania, gratulacje i słowa wielkiego uznania dla Pani Kierownik, wszystkich członków zespołu, jego wychowanków i świetnej Kadry, odczytali okolicznościowy adres (jest z załączeniu) i wręczyli kosz pięknych czerwonych róż. Należy dodać że kolejna grupa członków SPH wzięła udział w Koncercie Galowym również w Centrum Kongresowym ICE, w dniu 14 czerwca.

-ce Prezes Zarządu, Druh hm Wiesław Wójcik składa życzenia Kierownikowi Zespołu, Druhnie hm Władysławie Francuz

V-ce Prezes Zarządu, Druh hm Wiesław Wójcik składa życzenia Kierownikowi Zespołu, Druhnie hm Władysławie Francuz

logo 

Szanowna Pani, Druhna harcmistrz
Władysława Maria Francuz
Kierownik Zespołu Pieśni i Tańca
„Małe Słowianki”

Z okazji Jubileuszu 40 lecia Zespołu mamy przyjemność złożyć serdeczne życzenia, gratulacje i wyrazy uznania Pani, Kadrze Zespołu, ponad 4000 Wychowankom i jego 300 aktualnym członkom, w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie.

Ten wspaniały Jubileusz, to również szczególna okazja do podkreślenia ogromnego dorobku i jakże wielu wspaniałych osiągnięć Zespołu które uzyskiwał niezmiennie pod Pani kierownictwem, zarówno jako harcerski szczep – reprezentacyjny Zespół Artystyczny ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki jak i przez późniejszych 25 lat. Godne podkreślenia jest iż zespół powstał i ciągle działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie.

Pragniemy również podziękować za dotychczasową naszą współpracę, w tym szczególnie serdecznie za: uświetnienie 100 lecia Harcerstwa wspaniałym Koncertem w Nowohuckim Centrum Kultury, XV lecia naszego Stowarzyszenia wzruszającym i refleksyjnym występem reprezentacji Zespołu.

Z pełnym przekonaniem że tak będzie- życzymy Pani, Kadrze Zespołu i jego aktualnym członkom wielu sukcesów, kolejnych osiągnięć, satysfakcji z uczestniczenia w życiu zespołu oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności.

V- Ce Prezes Zarządu V- Ce Prezes Zarządu Prezes Stowarzyszenia
hm. Wiesław Wójcik hm. Stanisław Piasecki hm. Danuta Noszka - Leśniewska

Kraków dn. 07 czerwca 2015 roku
P.S. Członkowie SPH obecni na koncertach:

 
 1. Danuta Noszka-Leśniewska
 2. Bronisław Leśniewski
 3. Maria Trzmiel
 4. Tadeusz Trzmiel
 5. Władysław Pancerz
 6. Andrzej Krzyworzeka
 7. Ferdynand Nawratil
 8. Marian Kulig
 9. Zofia Opalińska-Jelonek
 10. Adam Jelonek
 11. Bogumiła Spólnik
 12. Małgorzata Komorowska
 13. Anna Piasecka
 14. Stanisław Piasecki
 15. Jan Nowak
 16. Magdalena Migacz
 17. Danuta Opolska
 18. Zbigniew Opolski
 19. Teresa Dobosz
 20. Władysław Dobosz
 21. Małgorzata Pobóg-Malinowska
 22. Anna Tomal
 23. Andrzej Gaczorek
 24. Agnieszka Gaczorek
 25. Małgorzata Słowik
 26. Andrzej Słowik
 27. Maria Wójcik
 28. Wiesław Wójcik

Komunikaty