Celem plebiscytu było podkreślenie i docenienie codziennej pracy wykonywanej przez harcerskich wychowawców, szkoleniowców, finansistów, liderów środowisk. Najlepsi instruktorzy Małopolski nominowani byli w dwunastu kategoriach, obejmujących najważniejsze dziedziny pracy harcerskiej.

To bardzo cenna inicjatywa Komendy Chorągwi Krakowskiej ZHP. Wspaniały pomysł okazania wdzięczności kadrze, za codzienną, mozolną , pełną poświęcenia i czasem pełnioną samotnie, działalność instruktorską. Plebiscyt Honorowym Patronatem objęli: Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Bogusław Kośmider. Partnerami organizatorów byli: Nowohuckie Centrum Kultury, Hotel Kazimierz oraz nasze Stowarzyszenie.

Najważniejsze informacje dotyczące przebiegu konkursu. Etap I - zgłoszenia do Konkursu od 15.01. do 14.02.2014r . Można było zgłaszać kandydatów w następujących kategoriach:

 
 1. POMOCNA DŁOŃ – nagroda publiczności wybierana przez użytkowników portalu Facebook .
 2. CZŁOWIEK ORKIESTRA - INICJATYWA PROGRAMOWA
 3. GORĄCZKA ZŁOTA - KWATERMISTRZ
 4. PIĘKNY UMYSŁ – KSZTAŁCENIOWIEC
 5. CZŁOWIEK ZE STALI - KOMENDANT HUFCA
 6. MATRIX - INSTRUKTOR DZIAŁAJĄCY NA POZIOMIE CHORĄGWI
 7. TYTUS, ROMEK I ATOMEK - DRUŻYNOWY ZUCHOWY
 8. CZARNE STOPY - DRUŻYNOWY HARCERSKI
 9. INDIANA JONES - DRUŻYNOWY STARSZOHARCERSKI
 10. MISSION IMPOSSIBLE - DRUŻYNOWY WĘDROWNICZY
 11. GRA ENDERA - MŁODZIEŻOWA INICJATYWA
 12. NIESKOŃCZONOŚĆ – SENIOR

Etap II – głosowanie za pośrednictwem portalu Facebook na nominowanych w kategorii POMOCNA DŁOŃ dnia 22.02.2014 r.

Etap III – obrady Jury i wyłonienie zwycięzców w pozostałych kategoriach, od 22.02. do 1.03.2014r. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące konkursu, jego regulamin oraz nazwiska kandydatów nominowanych do nagród głównych, po 5 osób w każdej kategorii, są zamieszczone na stronie internetowej Komendy Chorągwi. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce podczas Gali Finałowej, która odbyła się 9.03.br. w Nowohuckim Centrum Kultury. Przybyłych gości powitał Komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej - Druh hm. Paweł Grabka Nasze Stowarzyszenie reprezentowali tam: V-ce Prezesi hm. Stanisław Piasecki i hm. Wiesław Wójcik oraz hm. Władysława Maria Francuz która była członkiem Jury. W pracach Jury uczestniczyła również hm. Danuta Noszka-Leśniewska Prezes SPH. Nietypowe, jak na harcerskie spotkanie, wieczorowe stroje uczestników gali, potęgowały atmosferę oczekiwania na ogłoszenie nazwisk nominowanych i zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Występ drużyny zuchowej.

Występ drużyny zuchowej.

Świetnym akcentem był występ zuchów pod kierownictwem phm. Moniki Glanowskiej. Po nim nastąpiła najbardziej oczekiwana część programu. Prowadzący Galę podawali nazwiska instruktorów nominowanych w poszczególnych kategoriach a Druh hm. Paweł Grabka ogłaszał nazwiska zwycięzców. Zwycięzcy otrzymywali statuetki bohatera chorągwi Tadeusza Kościuszki – stąd nazwa konkursu Tadek. Statuetki oraz nagrody, bardzo atrakcyjne, wręczali przedstawiciele sponsorów. Emocje były niesamowite! Chwile oddechu w przeżywanych emocjach dala uczestnikom Gali przerwa, na przygotowany przez organizatorów poczęstunek.

Nasze Stowarzyszenie było fundatorem nagrody im. hm. Stanisława Spólnika w kategorii CZŁOWIEK ZE STALI - KOMENDANT HUFCA. Na zdjęciu poniżej instruktorzy nominowani w tej kategorii oraz zwycięzca w tej kategorii - hm. Marcin Homel, Komendant Hufca Ziemi Wadowickiej ( drugi od prawej). Statuetkę, okolicznościowy adres i nagrodę w wysokości 1500 zł, CZŁOWIEKOWI ZE STALI wręczył V-ce Prezes SPH, hm. Wiesław Wójcik. Pogratulował również nominowanym i zwycięzcom w pozostałych kategoriach oraz krótko wyjaśnił, dlaczego jest to nagroda im. hm. St. Spólnika. Korzystając z tak wspaniałej okazji przekazał od Stowarzyszenia podziękowania wszystkim działającym instruktorom, życząc wytrwałości, satysfakcji i sukcesów w następnych edycjach konkursu.

Zwycięzca w kategorii CZŁOWIEK ZE STALI - hm. Marcin Homel drugi z prawej strony.

Zwycięzca w kategorii CZŁOWIEK ZE STALI - hm. Marcin Homel drugi z prawej strony.

Należy podkreślić że wszystkim bardzo się podobał, wspaniały występ harcerskiego zespołu z Krzeszowic.

W zaproszeniu między innymi było napisane:

W czasie Gali TADEK zostaną ogłoszeni zwycięzcy  12 kategorii w plebiscycie na najlepszych instruktorów Chorągwi Krakowskiej. Mamy nadzieję, że będzie to miejsce do podziękowania za służbę, trud pracy i ogrom zaangażowania włożony w codzienną pracę każdego instruktora ZHP.

I tak na pewno było!

Druhowi Komendantowi i Komendzie Chorągwi serdecznie gratulujemy zarówno znakomitego pomysłu, jak i bardzo udanej jego realizacji.