Wręczenie odznak Honoris Gratia z okazji Święta Miasta Krakowa

FOTO 01

W poniedziałek 7 czerwca 2021 roku w ramach obchodów Święta Miasta Krakowa, odbyła się uroczośćwręczeniaOdznak "Honoris Gratia". Do Sali Miedzianej Muzeum Krakowa przybyły osoby w różnym wieku, reprezentujące różne środowiska, które połączyła wieloletnia działalność dla Krakowa i jego mieszkańców.

FOTO 02Uhonorowani przez Prezydenta Miasta Krakowa Odznaką „Honoris Gratia”

Punktualnie o godzinie 16.00 uroczystość rozpoczął sygnał Hejnału Mariackiego, odegrany przez Jana Sergiela, strażakahejnalistę z wieżymariackiej.Następnie Pan Jacek Majchrowski prezydent Krakowa serdecznie podziękował wszystkim wyróżnionym za zaangażowanie, działalność społeczną na rzecz Krakowa i wręczył przyznane odznaki "Honoris Gratia".

FOTO 03Po dekoracji phm. Jan Kocoł i Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski

W imieniu wyróżnionych serdeczne podziękowania złożył Pan Zbigniew Glonek, od półwieku związany z Lajkonikowym orszakiem, a od 1988 roku, wcielający się w postać Lajkonika.
Z przyjemnością możemy poinformować, że wśród 18 wyróżnionych znalazł się członek Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie Druh phm. Jan Kocoł – członek 12 KDH,instruktor w Szczepie ZHP „Dzieci Kazimierza” i Staromiejskiego Hufca ZHP „Wawel” w Krakowie.

FOTO 04Od lewej phm. Jan Kocoł, Zbigniew Glonek, Jan Sergiel

Ze względu na ograniczenia związane na panującą pandemię koronawirusauroczystość miała kameralny charakter, a niecodzienną atmosferę spotkania utrwaliłPan W. Majka.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia i wytrwałości w dalszej pracy na rzecz naszego Miasta i naszego Stowarzyszenia.

Tekst: hm. Andrzej Gaczorek