86x110 images logo male sph

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ HARCERSTWA
w KRAKOWIE

 

Druhny i Druhowie, Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia!

Dzień Myśli Braterskiej, to szczególny dzień, w który przekazujemy sobie serdeczne pozdrowienia i życzeniazdrowia, radości i siły do dalszej aktywności we wspólnym działaniu w tym wspieraniu harcerstwa.Niech w tym szczególnie trudnym roku Każdy z was odczuje łączącą nas więź i przyjaźń. Za tą, którą, ja i członkowie Zarządu nieustannie otrzymujemy od Was, bardzo dziękuję.

Zapewne wszyscy czekamy na kolejne wspólne spotkania, gorące powitania, radosne rozmowy i uśmiech. Mam nadzieję, ze to już niezadługo …

Niech uśmiech na waszych twarzach wzbudzą wybrane słowa piosenki którą dla Stowarzyszenia dedykował hm. Jarosław Balon :

Ale nikt nam nie zabierze
Tego ognia, co iskry w niebo śle
Tej piosenki, co prosto z serca rwie
Tych przyjaciół co zawsze obok mnie …

CZUWAJ!

Prezes Stowarzyszenia

hm. Danuta Noszka – Leśniewska
Kraków dn. 21.02.2021.r.

 ezgif.com gif maker

Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day) - święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

DMB 2021 na stronę SPH html m271e0d3bDMB 2021 na stronę SPH html m4ef396a0

Olave Baden-Powell             sir Robert Baden-Powell

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sirRoberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci.

DMB 2021 na stronę SPH html 11ecdf5e

"Posłannictwem moim jest rozprzestrzenianie przyjaźni i braterstwa na całym świecie."
sir Robert Baden - Powell

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście."
sir Robert Baden - Powell

 ezgif.com gif maker