Dnia 24 czerwca w sobotę, o godz. 13:15 z Ronda Matecznego w Krakowie wyruszyła grupa członków Stowarzyszenia aby wziąć udział w imprezie finałowej kończącej XV Dni Ziemi Mucharskiej. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał wójt Gminy Mucharz , Pan Wacław Wądolny.

foto 01
Wójt Gminy Mucharz Pan Wacław Wądolny (zdj. ze str. int. Gminy Mucharz)

Gmina jest prowadzona z rozmachem i bogata w wiele atrakcji. Na obiektach sportowych w Skawcach w sobotę zgromadziło się wielu mieszkańców Mucharza i okolicznych miejscowości.

foto 02

Mieli okazję zobaczyć występy wielu zespołów szkolnych, działających przy Gminnych Ośrodkach Kultury i Czytelnictwa, oraz zagranicznych ze Słowacji i z Rumunii. Otwarta była wystawa fotograficzna Klubu Fotograficznego „Okno" pt. „Wokół Jeziora Mucharskiego".

foto 03

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się sportowe i zręcznościowe atrakcje przygotowane dla dzieci .Z przyjemnością dowiedzieliśmy się ,że imponującą , ośmiometrową ściankę wspinaczkową , na której można było wspiąć się nad ziemię z pełną asekuracją, zorganizowali harcerze. Ponadto bardzo interesującym punktem programu było zwiedzanie zapory w Świnnej Porębie. Częściowo wypełniony zalew wygląda imponująco. Pewnie , jak wielu innych niecierpliwie oczekujemy na możliwość obejrzenia go w pełnej okazałości.

foto 04

foto 05


Na dwóch zdjęciach powyżej są uwiecznione niezwykle miłe spotkania z przedstawicielami naszej ,zaprzyjaźnionej Gminy Mucharz, na czele z Panem Wacławem Wądolnym, członkiem honorowym naszego Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa w Krakowie. I choć „szczęśliwi czasu nie mierzą” to jest on nieubłagany i czas powrotu nadszedł nie dość , że szybko , to i niespodziewanie.

Od lewej: Ewa Kubas, Wiesław Wójcik, Tadeusz Kubas, Magdalena Migacz, Artur Podmokły, Stanisław Piasecki, Anna Piasecka, Bogusława Podmokły
Od lewej: Ewa Kubas, Wiesław Wójcik, Tadeusz Kubas, Magdalena Migacz, Artur Podmokły, Stanisław Piasecki, Anna Piasecka, Bogusława Podmokły


Po przekazaniu serdecznych życzeń Gospodarzom , udaliśmy się w drogę powrotną. Skład naszej grupy (zdjęcie powyżej): V-ce Prezesi hm. Stanisław Piasecki, hm. Wiesław Wójcik, Sekretarz hm. Magdalena Migacz, phm. Anna Piasecka, hm. Tadeusz Kubas, Ewa Kubas, Bogusława Podmokły, Artur Podmokły. Zarząd Stowarzyszenia i uczestnicy wyjazdu bardzo dziękują Panu mgr. Ryszardowi Jaworskiemu, Dyrektorowi DPS w Krakowie za udostępnienie busa (po kosztach). Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w tak sympatycznej imprezie, organizowanej na pięknych obiektach sportowych.
P.S. Więcej informacji na temat Dni Ziemi Mucharskiej oraz bogata fotokronika, znajdują się na stronie internetowej Gminy Mucharz.


.

.